Renta inwalidzka w USA – Social Security Disability Benefits. Adwokat Ewelina Sierzputowska w Nowym Jorku

Opublikowano


Wiele osób na całym świecie zmaga się z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową, która uniemożliwia im podjęcie pracy. W takich sytuacjach, aby zapewnić sobie środki do życia, wiele osób zależy od zasiłków społecznych, znanych jako renty inwalidzkie, aby móc godnie przetrwać ten trudny okres. W USA, jednym z najczęściej wykorzystywanych programów jest Social Security Disability Benefits (SSDB).

W mojej praktyce doświadczyłam sytuacji, w których zbyt wiele osób otrzymuje odmowę lub niewystarczającą kwotę świadczeń inwalidzkich. Wielu naszych klientów boryka się z trudnościami finansowymi…

W Liakas Law, PC, rozumiemy wyzwania, przed jakimi stają osoby niepełnosprawne na co dzień. Od momentu, gdy odwiedzasz naszą kancelarię na bezpłatną wstępną konsultację, nasz zespół prawników poświęci czas na odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości. Gdy zostaniesz naszym klientem, rozpoczynamy natychmiastową pracę nad Twoją sprawą.

Większość kandydatów na SSDB otrzymuje odmowę za pierwszym razem. Proces ten może być skomplikowany. Oto, w jaki sposób możemy Ci pomóc:

  • pomagamy klientom w poruszaniu się sprawnie w procesie prawnym
  • pomagamy w uzyskaniu i wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów
  • prowadzimy negocjacje w imieniu klienta
  • świadczymy profesjonalne porady prawne.

Kiedy jesteś chory lub ranny i nie możesz pracować, codzienne wyzwania stają się jeszcze trudniejsze. Jeśli to dotyczy Ciebie lub Twojej bliskiej osoby, nie musisz być sam. Jeśli masz mniej niż 65 lat, nie pracowałeś przez co najmniej 6 miesięcy z powodu choroby lub kontuzji i prawdopodobnie pozostaniesz bez pracy przez cały rok (nawet jeśli otrzymujesz rekompensatę pracowniczą i/lub świadczenia emerytalne), możesz kwalifikować się do zasiłku inwalidzkiego z tytułu ubezpieczenia społecznego (SSDB).

Zespół prawników z kancelarii Liakas Law, PC, stosuje agresywne oraz kompleksowe podejście, aby pomóc klientom w znalezieniu najlepszego rozwiązania w każdej sytuacji.